:: Rezervace - kontrola volného termínu - hlídací pes - last minute - ceny:  č.p. 135 | č.p. 145 ::

Sportovní a rekreační možnosti

V obci se nachází hospoda i obchod (500m), nové sportovní hřiště s umělým povrchem (500m), zastávka autobusů (200m), vlak (3km). Koupání je možné v okolních lomech (nejbližší 200m od roubenky). Nejbližší koupaliště s tobogánem je v Železném Brodě (7km). V údolí protéká pstruhová říčka Kamenice, oblíbená mezi vodáky.

V blízkém okolí se nabízí spousta tras vhodných k cykloturistice i pěším tůrám. Okolní kopce lákají turisty pro své úchvatné výhledy na hřebeny Krkonoš a Jizerských hor a jsou posety rozhlednami; tou nejbližší je rozhledna Černá studnice (7km) a Štěpánka.

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou vzdálené pouhých 10km a jsou přístupné po celý rok. Další cíle najdete v turistickém průvodci, který je k dispozici na roubence.

Na loukách se tu pasou krávy i ovce a na místních farmách si nakoupíte kvalitní a čerstvé sýry, jogurty, mléko a máslo.

Lyžování - nejbližším skiareálem je Zásada a Plavy (4 km), kde je i noční lyžování a školka pro děti. Další areály jsou: Vysoké nad Jizerou (8km), Paseky n. J. (10km), Rejdice a Příchovice (10km), Tanvaldský Špičák (11 km), Rokytnice nad Jizerou (20 km), Harrachov (24 km). Menší střediska zaručují menší fronty na vleku a nižší ceny jízdného i občerstvení.

Pro milovníky běžek jsou v okolí nespočetné běžecké stopy.